Petit Pension
3 km fra Cyro Gevaerd Zoologisk Have, ligger indkvarteringen også 3,1 km væk fra Parque Unipraias Camboriú.
Centrum af Camboriu kan man nå inden for 30-minutters gårtur.
Dona Prenda Gourmet og Hamburguer das Meninas er 5 minutters gåafstand fra Petit Pension.
- Lufthavne
- Navegantes Lufthavn19 km
På hotellet
På værelset
- Gratis WiFi på værelserne
- Minibar
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
Udtjekning: fra 07:00 indtil 12:00
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Petit Pension?
Det vil tage dig en 30 minutters gang at komme til byens centrum fra et Petit Pension. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Petit Pension?
Kunder bør tjekke ud fra det Petit Pension ved 12:00. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Petit Pension?
Petit Pension tilbyder Værelse med to enkeltsenge og Tre mands værelse at vælge imellem. - ❓
Hvad er afbestillingspolitikken, der tilbydes i det Petit Pension?
Det Petit Pension giver gratis afbestilling. For mere information er du velkommen til at kontakte ledelsen.